Dariusz Futoma, po niespełna roku od objęcia stanowiska Dyrektora Zespołu Doradztwa Hotelowego i Turystycznego, z dniem 01 stycznia 2016 roku otrzymał nominację na Partnera polskiego biura Horwath HTL. Horwath HTL to globalny doradca dla branży hotelarstwa i turystyki o stuletniej tradycji. W Polsce firma działa od 2009 roku i oferuje hotelarzom, deweloperom oraz międzynarodowym sieciom zintegrowane usługi doradztwa biznesowego. 

Dariusz Futoma z branżą hotelową związany jest od 15 lat. Posiada rozległe doświadczenie strategiczne i operacyjne zdobyte na rozwijającym się polskim rynku hotelowym, a także na rynkach wschodnich. Od marca 2015 roku zajmował stanowisko Dyrektora Horwath HTL Polska. Zanim trafił do konsultingu, pracował m.in. w Hotelu Jan III Sobieski w Warszawie na stanowisku Dyrektora Sprzedaży i Marketingu, koordynował program marketingowy Polish Prestige Hotels & Resorts. W sieci Rezidor Group 5 lat piastował stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Marketingu Hotelu Radisson SAS w Kijowie na Ukrainie (pierwszy międzynarodowy hotel na Ukrainie), Hotelu Park Inn Pribaltyskaya (1200 pokoi) w Petersburgu, był Dyrektorem hotelu Scandic w Gdańsku, Prezesem spółki Investon z Grupy PHN. Przez ostatnie lata, jako Dyrektor ds. Rozwoju w Europie Centralnej i Wschodniej DAKO Professional Team, rozwijał także z powodzeniem outsoucring m.in. w segmencie hotelowym na terenie Rosji, m.in. w trakcie Igrzysk Olimpijskich.

Dariusz Futoma jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiów Executive MBA Rotterdam of School of Managment & Association in Management Education, Erasmus Graduate School of Business i Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Jest odpowiedzialny za dalszy, dynamiczny rozwój polskiej praktyki Horwath HTL oraz utrzymanie pozycji lidera wśród doradców dla branży hotelarstwa i turystyki.

***

O NAS

Horwath HTL to światowy lider wśród firm doradczych specjalizujących się w doradztwie hotelowym oraz turystycznym, posiadający obecnie 50 oddziałów w 39 krajach świata. Od 1915 roku świadczymy na świecie usługi bezstronnego, specjalistycznego doradztwa dla naszych klientów. Jesteśmy współtwórcami Uniform System od Accounts for the Lodging Industry (USALI) – Jednolitego Systemu Rachunkowości, które stało się standardem rachunkowości hotelowej.
Poprzez zaangażowanie w tysiące projektów, zgromadziliśmy obszerną i wszechstronną wiedzę, a także poznaliśmy potrzeby sektora hotelowego i firm z branży nieruchomości, także instytucji finansowych. Doradzamy, wspieramy i współpracujemy z Klientami na wszystkich etapach funkcjonowania projektu, aby pomóc w osiągnięciu planowanych celów.

 
Profile Image
About The Author

Horwath HTL@
view my profile...